z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


O Zagórzańskich questach dowiedzieli się z Radia Kraków

10/07/2023, dodał: Maciej Liberda czytano: 1516 razy
Audycja „Pejzaże regionalne” redaktora Jana Stępnia pomimo wczesnej pory nadawania jest uważnie słuchana przez pasjonatów, regionalistów i pasjonatów.

Kiedy ukazał się ostatni mini-wywiad z Zagórzańskich Dziedzin dotyczący naszej zsieciowanej mapy zagórzańskich questów, do urzędu miasta zadzwonił p. Tadeusz Czubek z Nowego Sącza, przewodnik PTTK. Usłyszał on nasze opowieści i nie dość, że zaintrygowała go historia Jaśka, górala zagórzańskiego, który zgubił sześć korali, to jeszcze poprosił o przesłanie najnowszego przewodnika turystycznego po Mszanie Dolnej i questów dla swojej grupy, którą planuje przywieść do Mszany Dolnej w ramach organizowanej wycieczki. Takie prośby realizujemy dość często, wysyłając materiały promocyjne w różne zakątki Polski, jeśli tylko otrzymamy taki sygnał. Co więcej, P. Tadeusz, jak na dokładnego i dobrze przewodnika przystało, chciał jeszcze przed planowaną wycieczką osobiście sprawdzić trasę, więc wraz z kolegą Aleksandrem Żarnowskim, również działającym przy PTTK Nowy Sącz pojawili się w naszym mieście. Plan wycieczki obejmuje również dokładne poznanie kultury górali zagórzańskich, więc swoje kroki skierowali do Zagórzańskiej Izby Regionalnej działającej przy PTL Oddział Mszana Dolna. Zostali ciepło przyjęci przez Prezes Teofilę Latoś, gdzie ustalili szczegóły wizyty. Grupa będzie liczyć 50 osób, więc zostanie podzielona, by zwiedzający mieli odpowiednie warunki do przyswojenia wiedzy. Druga część będzie w tym czasie zwiedzać kościół parafialny p.w. Św. Michała Archanioła, poznając jego historię dzięki uprzejmości kościelnego Bartosza Gocała. W ten sposób ubogacimy i poszerzymy wiedzę naszych przyszłych gości. Mamy nadzieję, że tak „skrojony” program spełni ich oczekiwania – do szybkiego zobaczenia w Mszanie, stolicy Zagórzan!