z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Trzykrotnie otworzone bramy gwarantem szczęścia w Zagórzańskich Dziedzinach

20/08/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 5492 razy
Bartosz Kubowicz z Mszany Dolnej po raz trzeci otworzył wszystkie bramy do Zagórzańskich Dziedzin.

Nie bez powodu przeznaczyliśmy dla trzech pierwszych osób nagrody za ich odszukanie, ponieważ to właśnie „3” w wierzeniach ludowych ma magiczną, pozytywną moc – podkreślają kreatorzy zagórzańskiej marki lokalnej. Zawarliśmy ją również w naszym znaku słowno - graficznym (trzy kropeczki, trzy obszary, trzy kolory). Chcemy w ten sposób podkreślić związek budowanej przez nas marki z tradycją ludową, która stanowią jeden z  filarów naszych działań. Wiadomo, że takie wierzenia trzeba traktować z przymrużeniem oka, niemniej te pogańskie przecież przesądy bardzo mocno wniknęły w nasze życie codzienne i - czasem nawet nieświadomie - powielamy je do dziś w swoim zachowaniu.

13 – latek przesłał zdjęcia bram do Zagórzańskich Dziedzin drogą mailową;  pięknie opisał ich lokalizację.

Śpieszymy z wyjaśnieniem, że jeszcze niedawno było osiem bram wjazdowych do Zagórzańskich Dziedzin, niestety jedna z nich – ta z granicy Kasinka Mała/Lubień -  tymczasowo została usunięta. Mamy nadzieję, że szybko wróci na swoje miejsce –informują Zagórzanie. Z uwagi na zaistniałą sytuację, postanowiliśmy uznać siedem lokalizacji przesłanych przez Bartosza i nagrodzić go zagórzańskimi gadżetami.

Podkreślić należy, że młody mieszkaniec stolicy Zagórzan razem ze swoimi rodzicami bierze udział w wielu przedsięwzięciach podejmowanych przez kreatorów Zagórzańskich Dziedzin. Są stałymi bywalcami Zagórzańskich Mszy św., warsztatów twórczych, pikników edukacyjnych i innych aktywności lokalnych. Mogą się również pochwalić sznurem zagórzańskich korali i kompletem skarbów z zagórzańskich questów. Po raz kolejny zaznaczyć trzeba świadomość rodziców w wychowywaniu młodego pokolenia w duchu wartości lokalnych – tradycji, kultury, dziedzictwa miejsca.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…” – nie chcemy, żeby ta maksyma odnosiła się do nas -   swoje zaangażowanie w podejmowanie zagórzańskich wyzwań i przedsięwzięć podsumowuje Grzegorz, tata Bartosza.

Cóż dodać? Puenta w sam punkt!

Magda Polańska
fot. bram Bartosz Kubowicz