z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Wakacyjna Polisa Trzeźwości

27/06/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 4340 razy
Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy, które niestety często kojarzone są z używaniem alkoholu. Wśród ludzi dorosłych, a także wśród młodzieży pokutuje przekonanie, że nie ma dobrej zabawy bez alkoholu.

Wakacje – to mniejsza kontrola ze strony dorosłych, duża ilość wolnego czasu i często brak pomysłów na jego konstruktywne wykorzystanie. To także powoduje, iż młodzi ludzie częściej podejmują różnego rodzaju ryzykowne zachowania.

Musimy pamiętać, że czyniąc alkohol towarzyszem naszego odpoczynku, zabaw, imprez zwiększamy ryzyko, iż zakończą się one nie tak jak planowaliśmy.

Co roku śledzimy wycinki prasowe opisujące tragiczne wydarzenia związane z wakacyjnym piciem, niewesołe są także relacje samej młodzieży, która dzieli się swoimi niepokojami.

Co się może zdarzyć?

            Wakacyjny kontakt z alkoholem może oznaczać dla młodzieży:

  • Wypadki, zachorowania, śmierć na szlaku turystycznym, na drodze, na plaży i kąpielisku. Blisko 75% utonięć było spowodowanych wypiciem alkoholu!
  • Konflikt z prawem, dokonywanie pozornie bezcelowych, a często brutalnych przestępstw. Ponad 50% zabójstw popełnionych przez nieletnich oraz ponad 80% przez dorosłych, dokonano pod wpływem alkoholu!
  • Większe prawdopodobieństwo stania się ofiarą przestępstwa. Nietrzeźwy nastolatek jest łatwiejszym celem.
  • Ryzykowny bądź przypadkowy seks, gwałty, nieplanowane ciąże, zakażenia chorobami wenerycznymi – w tym HIV.
  • Ryzyko dla młodzieży może wynikać też z nietrzeźwości dorosłych. Szczególnym zagrożeniem są pijani kierowcy.
  • Przedstawiamy Państwu poniżej zasady, których przestrzeganie pomoże spędzić wakacje bezpiecznie, a jednocześnie przyjemnie. Zasady te nazwaliśmy Wakacyjną Polisą Trzeźwości.

Wakacyjna Polisa Trzeźwości

Anna Petrycka
(w oparciu o materiały dostarczone przez PARPA)