z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejCyberbezpiecznyWybory uzupełniającetransmisjadostępnośćOtwórz się na pomocProfilaktyka jodowaStrategia terytorialnawyposazeniekoronawirusstudiumrodoJak zatwić sprawęOgłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoCała naprzód IIPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaremont kwateryJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjaDostępnośc aplikacjiinformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsUrząd statystycznyBudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Raba Niżna - etap IIIjakości powietrzaEkointerwencja

Wieści ze szkół


Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych i Panien Niezłomnych

05/03/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 3889 razy
2 marca 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej obchodzono jedno z najmłodszych, a zarazem najsmutniejszych polskich świąt - Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

To jedna z najtragiczniejszych kart w dziejach naszego narodu - losy poległych i pomordowanych żołnierzy Podziemia Niepodległościowego.

Uczniowie pod kierunkiem Joanny Kubowicz przypomnieli w programie artystycznym tragiczną historię żołnierzy, o których pamięć przez lata nie była przywoływana, a którzy z poświęceniem życia stawili opór próbie sowietyzacji Polski. Wysłuchaliśmy utworu „Idę dziś walczyć, mamo” w wykonaniu uczniów kl. IV oraz szczególnie wzruszającego występu gimnazjalistki Anny Filipiak, która zaprezentowała piosenkę „Jedna chwila” o heroizmie i poświęceniu Danuty Siedzikówny (Inki) - młodej dziewczyny, która za marzenia o niepodległej Polsce zapłaciła najwyższą cenę – informują uczestnicy uroczystości. Przejmująca recytacja Aleksandry Cieżak (kl. III gim.) wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Niebo złote ci otworzę” z podkładem muzycznym doskonale oddała dramatyzm tamtych chwil.

Na zakończenie akademii głos zabrała Dyrektor ZPO - Anna Piwowarska, która podziękowała za przygotowanie tej niepowtarzalnej lekcji historii i godne uczczenie pamięci zapomnianych bohaterów.

Dorota Borowiec