z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejCyberbezpiecznytransmisjadostępnośćOtwórz się na pomocProfilaktyka jodowaStrategia terytorialnakoronawirusDziennik WójewództwarodoJak zatwić sprawę„Wdrożenie Programu Ochrony Powietrza w Gminie Mszana Dolna”Małopolskie swietlice 2024Ogłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoCała naprzód IIPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaremont kwateryJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjaDostępnośc aplikacjiinformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsUrząd statystycznyBudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Raba Niżna - etap IIIZakup strojówjakości powietrzaEkointerwencja

Wieści ze szkół


Narodowe Święto Niepodległości w ZPO Mszana Górna

30/11/-0001, dodał: Administrator czytano: 6363 razy
12 października 2013r. w Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej miał miejsce uroczysty apel poświęcony Świętu Odzyskania Niepodległości. Jego myślą przewodnią był sformułowanie „Niepodległość w poezji i pieśni”. Głównymi organizatorami i opiekunami uroczystości byli nauczyciele Zbigniew Jarosz i Leszek Pulit

12 października 2013r. w Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej miał miejsce uroczysty apel poświęcony Świętu Odzyskania Niepodległości. Jego myślą przewodnią był sformułowanie „Niepodległość w poezji i pieśni”.
Głównymi organizatorami i opiekunami uroczystości byli nauczyciele Zbigniew Jarosz i Leszek Pulit. Wiersze i pieśni o tematyce niepodległościowej przygotowały wszystkie klasy gimnazjum i szkoły podstawowej.


Uroczystość rozpoczął Pan Leszek Pulit, który niezwykle interesującą, aczkolwiek niezbyt długą opowieścią, wprowadził nas w temat i klimat uroczystości. Wspomniał o latach rozbiorów i walk o wolność narodu. O trudach poświęcenia i cierpienia Polaków. Wreszcie nadszedł rok 1918. Rok chwały, wyzwolenia. Rok wolności. Opowieść ta była tak zajmująca że na sali panowała absolutna cisza, a słuchacze myślami przenieśli się w przeszłość i przeżywali chwile chwały, jak by tam byli. A w powietrzu unosiły się słowa: „ Jeszcze Polska nie zginęła...”


Następnie wybrani uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali przygotowane przez siebie piosenki i wiersze. Część stanowiły utwory znanych polskich poetów. Można było też usłyszeć „perełki” napisane przez samych uczniów. I to te wiersze były najcenniejsze, bo żeby je napisać uczniowie musieli zainteresować się i dokładnie zgłębić poruszany temat.


„...Austria i Prusy Cię zniewolili,
No i Rosjanie również tam byli.
Każdy kawałek chciał mieć dla siebie,
Na te kawałki rozdarli Ciebie...”


W ten sposób główny cel spotkania został osiągnięty.
Na zakończenie wystąpiła Pani Dyrektor Marta Skowronek, która organizatorom i uczestnikom serdecznie podziękowała za włożony trud i zaangażowanie w to wspólne dzieło.
Po apelu jeszcze długo trwała atmosfera refleksji i skupienia.


red. Sabina Potaczek

 

zdjęcia