z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zagórzański Jarmark Wielkanocny – czas na przygotowania do świąt!

17/03/2024, dodał: Magda Polańska czytano: 1449 razy
W najbliższą niedzielę, 17 marca, zapraszamy na plac targowy do Mszany Dolnej.

Na Zagórzańskim Jarmarku Wielkanocnym pojawią się tam świąteczne ozdoby, stroiki, palmy wielkanocne i… świąteczne przysmaki! Warto wybrać się na to wydarzenie – zachęcamy by  szczególną uwagę poświęcić stoiskom, na których odnajdziecie certyfikat i statuetkę Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny. To będzie dla Was sygnał, że znajdziecie tam produkty najwyżej jakości, ściśle związane z Regionem Zagórzańskim!  Miody z Pasieki od Piotra Woźniaka z Koniny, serki gorczańskie od Moniki Kubik, drewniane cuda z Kasinki, czy Drzewiane łobrozki od Józefy Potaczek – to już wielu dobrze znane i często kupowane produkty lokalne. Do tego zacnego grona wyróżnionych „marką” Kapituła dołączyła miody z Pasieki Przygórze, koronkowe serwety od Zofii Piętoń, idealne do świątecznego koszyka! i Sznurkowe Perełki ze swoimi koszyczkami i koszulkami na pisanki… Kto wie, a może pojawi się też Ocet mszański i Żurek zagórzański albo piyrogi bogato nadziane i lody w słoikach? Szukajcie tych produktów koniecznie! Wiemy też, że drożdżowe barany i mazurki już szykuje Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom”. Co prawda te wyroby jeszcze! Bulandy nie mają, ale coś czujemy, że przy kolejnym konkursie grono użytkowników Znaku Marki się o nie powiększy! Wszak to tradycja i majstersztyk w jednym! Znana nam wszystkim Gosia Suder już zarywa noce i misternie zdobi swoje piękne pierniczki… Trudno to wszystko wymienić!

W wielkanocnej odsłonie jarmarku mamy również zaplanowane dodatkowe atrakcje. Tak sobie pomyśleliśmy, że na pewno znajdzie się grono chętnych pragnących samodzielnie wykonać czy to palmę wielkanocną, czy stroik świąteczny. Jeśli jednak nie do końca wiecie jak to zrobić – my stworzyliśmy Wam okazję do korepetycji w tym zakresie. Wszelkich porad udzielą Wam nasze zagórzańskie kreatorki i artystki - siostry Marysia i Ula. Warsztaty odbywać się będą po sąsiedzku, w gościnnych progach Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Janiny Porazińskiej (tak, tak, obok „Meblometu”). Trudno przewidzieć pogodę, a w przypadku kręcenia kwiatów z bibuły do palmy, czyli pierwszych warsztatów, lepiej chronić te delikatne rękodzieła przed marcową, zmienną aurą. Drugie nasze lekcje również wymagają odpowiedniego miejsca i skupienia, wszak podejmować będziemy działania z eko materiałami dostępnymi na wyciągnięcie ręki. Co najważniejsze, na warsztaty przyjmujemy zapisy (telefoniczne: 728851792 – można wysłać sms, lub przez messengera Zagórzańskich Dziedzin). No i musicie pokryć koszt materiałów niezbędnych do stworzenia własnych atrybutów Świąt Wielkanocnych. Każdy z warsztatów jest płatny 20 zł od osoby, natomiast powrót do domu z samodzielnie wykonaną ozdobą jest bezcenny! Płatność (gotówką) regulujecie bezpośrednio u prowadzących nasze aktywności.

Poszukiwaczy wielkanocnych smaków zapraszamy gorąco w samo południe na „Bitwę na sodrę”, czyli kulinarny konkurs na najlepszy smak świątecznej zupy z wielkanocnej święconki. Najlepszej - według publiczności, bo to Wam drodzy uczestnicy jarmarku oddajemy możliwość wybrania tej najsmaczniejszej tradycyjnej sodry, poprzez głosowanie. Grupy które odważą się stanąć w szranki do kulinarnego konkursu w ramach nagrody za zdobycie pierwszego miejsca będą miały okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych z Pawłem Kołodziejem z „Szapo Ba”. A ten mistrz kucharski obiecuje, że w ramach wspólnych działań poddamy tradycyjne potrawy interpretacji w wersji uwspółcześnionej. Ponadto, warto również powalczyć o zdobycie statuetki; trzy pierwsze chochle: złota, srebrna i brązowa, to pamiątki wykonane dzięki współpracy z Zespołem Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej i Auto Dawiec z Kasinki Małej. Zapraszamy na degustację!

Powtarzamy również atrakcyjny dla naszych najmłodszych kącik z żywymi zwierzętami -baranami, jagniętami, kurami… A może jeszcze jakaś niespodzianka? Zobaczymy, kogo uda nam się zaprosić do głaskania i podziwiania…

Będzie też akcent charytatywny. Na gościnnym stoisku Drewniane cuda z Kasinki datkiem do puszki będzie można wesprzeć leczenie Olafka Lipiarza, do niedawna mieszkańca Mszany Dolnej, a od niedawna Łętowego. Ten młody Zagórzan choruje na autyzm, jest opóźniony w rozwóju psychoruchowym, ma zaburzenia w zakresie kontaktu i wzajemnych interakcji, znacznie opóźniony rozwój mowy i komunikowania się. Jest podopiecznym Fundacji Serce dla Maluszka: zobacz szczegóły

Jarmark zaplanowany jest od godziny 10:00 do 16:00, ale lojalnie uprzedzamy: im wcześniej do nas dotrzecie, tym lepiej! Powszechnie bowiem wiadomo, że to, co dobre, szybko znika…

A atrakcje na jarmarku przygotowaliśmy dla Was w ramach działań Zagórzańskich Dziedzin i współpracy trzech zagórzańskich samorządów: Miasta i Gminy Mszana Dolna i Gminy Niedźwiedź.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem po raz kolejny objęli: Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Mieczysław Uryga, Starosta Limanowski.

Tym razem mamy również kuratelę medialną, którą sprawują: limanowa.in, gorce24, tv28.

Partnerami jarmarku są również: Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, Pizzeria „Szapo ba” Kasinka Mała, „Dawiec Auto” Piotr Dawiec Kasinka Mała.

Organizatorzy