z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zapał i energię zamienią w dziedzinne inicjatywy

17/01/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 2004 razy
Pierwsze w nowym roku spotkanie Partnerstwa Zagórzańskie Dziedziny zdominowały dyskusje na temat planowanych w tym okresie projektów i wydarzeń.

Rozprawiano o nowych działaniach promocyjnych, wydarzeniach, jakie mają trafić w 2023 roku do kalendarza dziedzinnych imprez, prośrodowiskowych i  wizerunkowych inicjatywach. Honory gospodarza pełnił Bolesław Żaba, Wójt Gminy Mszana Dolna.

Obecni na spotkaniu Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin (Gmina Mszana Dolna - inicjator i koordynator zagórzańskiej marki lokalnej, Miasto Mszana Dolna, Gorczański Park Narodowy,  Fundacja na Rzecz Rozwoju Kultury Zagórzańskiej, KSOS Baza Lubogoszcz w Kasince Małej, Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjny i Schronisko na Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej,  Krystyna Popko - Tomasiewicz, Stowarzyszenie miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki, Koło Gospodyń Wiejskich Łętowe, Gminna Biblioteka Publiczna z siedzibą w Kasinie Wielkiej) postanowili utworzyć u siebie grupę publiczną na Facebooku „Uwaga, śmieciarka jedzie!”, a tym samym włączyć się w doskonale już funkcjonującą w kraju inicjatywę. Jej celem jest nadanie rzeczom drugiego życia, zmniejszenie ilości produkowanych śmieci, stworzenie możliwości wymiany lub oddania niepotrzebnych przedmiotów, które ktoś inny mógłby wykorzystać. W arkana  funkcjonowania takiej grupy na onlajnie wprowadziła zebranych Katarzyna Siudowska, menadżer projektów, specjalistka ds. finansów z Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MiLA.  Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin planowali również uruchomienie w sobotnie przedpołudnia mszańskiego targowiska różności. Wszystko po to, aby chronić lokalne środowisko przed wszechobecnymi śmieciami, a do życia wskrzesić rzeczy, które innym mogą jeszcze z powodzeniem posłużyć. Taki bazarek ma być również okazją do ekspozycji i sprzedaży zagórzańskich produktów lokalnych. W podgrupach przygotowywano się do stworzenia mapy atrakcji Zagórzańskich Dziedzin, inicjacji nowych wydarzeń i działań promujących Region Zagórzański.

Poprzedni, bardzo intensywny dla kreatorów i partnerów Zagórzańskich Dziedzin rok, zawiesił nam wysoko poprzeczkę. W najbliższych 12 miesiącach chcielibyśmy nie tylko utrzymać poziom, jaki zapewnia bogata oferta Zagórzańskich Dziedzin, ale też uzupełnić nasze działania o te wizerunkowe i informacyjne – spotkanie podsumowują Zagórzanie.  Mamy mnóstwo planów i energii do działania, chcemy je przekuć w konkretne inicjatywy promujące szeroko pojęte Zagórzańskie Dziedziny przynoszące mieszkańcom regionu wymierne korzyści.

Magda Polańska