z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Dali się uwieść Zagórzańskim Dziedzinom i odkrywali je pasjami!

08/08/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 2734 razy
Przesympatyczne małżeństwo – Wiesia i Adam ze Śląska Cieszyńskiego - wybrali Olszówkę na miejsce swojego wakacyjnego pobytu.

Skusiły ich niezwykłe krajobrazy Gorców i Beskidu Wyspowego. Meldując się w sobotę „U Jagody” nie przypuszczali, że to dopiero początek ich przygody w… Zagórzańskich Dziedzinach. Niczego nieświadoma jeszcze wtedy Pani Wiesia zajrzała do zasobów Internetu, aby zaplanować niedzielę – pierwszy dzień ich urlopu. W pobliżu wyświetlił się im przejazd pociągiem retro z Chabówki do Kasiny Wielkiej oraz Zagórzańska Msza św. w miejscowości, w której zabytkowy skład kończy bieg i skąd po postoju wraca do Skansenu Taboru Kolejowego. Mimo, że w niedzielny poranek przywitała ich deszczowa aura, nie dali za wygraną i postanowili zrealizować swój plan. Wszak nie przejechali tyle kilometrów aby spędzić czas z pilotem w ręku… I to był początek ich dobrych decyzji! Niezwykłych doznań przysporzyła im podróż pociągiem, którym regularnie podróżowało się wiele, wiele lat temu. Nie zważając na opady deszczu, z zapałem pokonali piechotą odległość dzielącą stację PKP w rodzinnej miejscowości Ambasadorki Zagórzańskich Dziedzin, Justyny Kowalczyk – Tekieli, od zabytkowego kościółka pw. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej. I chociaż na samo wydarzenie przyszło im poczekać kilka godzin, czas ten wykorzystali na integrację z lokalną społecznością oraz podziwianie pięknych wnętrz zabytkowej świątyni, która za chwilę mieniła się feeria barw zagórzańskich strojów i wypełniła regionalnymi dźwiękami, tak uwielbianymi przez Pana Adama.  Stamtąd organizatorzy „porwali” ich na Wydarte, gdzie wspólnie oglądali dorobek Stanisława Dobrowolskiego zgromadzony w jego autorskiej Galerii Sztuki HOŁD KARPATOM. Podczas tego popołudnia tak zaprzyjaźnili się z kreatorami marki, że w poniedziałkowy, słoneczny już poranek zameldowali się w Mszanie Dolnej po mapy, przewodniki, wyprawy questowe i wszelkie informacje na temat atrakcji regionu. Postanowili razem z Jaśkiem z gór zebrać korali sznur i jego oczami spojrzeć na historię, ciekawe miejsca i postacie Zagórzańskich Dziedzin. Chłonęli je wszystkimi zmysłami, ale to pierogi z suszonymi śliwkami wpisane dzięki Śwarnym Babkom z KGW Łętowe na Listę Produktów Tradycyjnych, których spróbowali w Bazie Lubogoszcz zaczarowały ich podniebienia… (Pan Adam zamówił od razu dwie porcje ;-)!).  W piątek, pod koniec swojego pobytu u Zagórzan zameldowali się z kompletem korali i uśmiechami na twarzach po odbiór zasłużonej! nagrody. Dzielili się wrażeniami, zdjęciami i filmikami z miejsc, które odwiedzili i zobaczyli. Z regionem żegnali się spoglądając na Zagórzańskie Dziedziny z Grunwaldu królującego nad stolicą Zagórzan. Dziedzinny czas będzie im przypominało zdjęcie z Luboniem Wielkim w tle.

Magda Polańska