z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Jarmark w Muzeum

20/07/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 1845 razy
W najbliższy piątek, 22 lipca, w godz. od 10.00 do 17.00 przy zabytkowym, XVII wiecznym, drewnianym kościele w Rabce – Zdroju odbędzie się plenerowy „Jarmark w Muzeum”.

Doroczny jarmark uświetnia obchody odpustowe pobliskiej Parafii pw. św. Marii Magdaleny od lat 60. XX w. Jego organizatorem jest Muzeum im. Władysława Orkana.

W programie tegorocznego wydarzenia organizatorzy przewidzieli m. in. kiermasz regionalny z lokalnym rękodziełem – rzeźba, malarstwo, zabawkarstwo ludowe, bibułkarstwo, rękawice furmańskie, biżuteria. Będzie można również skosztować tradycyjnych potraw góralskich oraz wziąć udział w warsztatach dla dzieci prowadzonych przez rzemieślników i rękodzielników ludowych (zabawkarz, zielarz, itp.).

Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia retro-pokazu na fotoplasikonie, czyli lustrzanym adapterze stereoskopowym, które zaprezentuje Stowarzyszenie Dawnej Rabki Czar.

Podczas wydarzenia ze swoją ofertą i produktami lokalnymi zaprezentują się również Zagórzańskie Dziedziny, których partnerem jest rabczańskie Muzeum.

Pod białym namiotem z logotypem zagórzańskiej marki lokalnej dostaniecie ulotki i informatory z regionu, poznacie pierwszych Użytkowników Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY (swoje propozycje zaprezentują Wam m. in. Baza Lubogoszcz i Janda Resort & Conference), dowiecie się o bogatej ofercie miejsca (Miasto i Gmina Mszana Dolna). Kupicie tam również miody z dwóch zagórzańskich pasiek – z Koniny i Łostówki (w tym miód wielokwiatowy z Pasieki od Piotra Woźniaka z Koniny oznaczony znakiem jakości ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY); rękodzieło od Zagórzańskich Pasjonatów Stowarzyszenie Rękodzielników,  plotkary ze sznurka i Justyny Babuśki; sery i wypieki z leśnymi borówkami prosto od rolnika z Mszany Górnej oraz ozdobne deski z drewna orzechowego, a także literaturę skierowaną do dzieci pióra zagórzańskiej pisarki – zachęcają kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin.

Obok namiotu zaaranżowana zostanie strefa zagórzańskich warsztatów, m.in. „Pieca zadym nie troncojcie”, na które Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki otrzymało Znak Promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY. Aktywności startować będą co pół godziny, począwszy od 10.00.

Serdecznie Was zapraszamy! Przyjdźcie do naszego namiotu i… dajcie się uwieść Zagórzańskim Dziedzinom! Odkrywajcie je pasjami! Zanurzcie się w ich magii! To dziedzinnie proste! – zachęcają Zagórzanie.

 

Magda Polańska