z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Webinar dla specjalistów i doradców CDR oparty na przykładzie Zagórzańskich Dziedzin

22/10/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 3222 razy
Doświadczenia zebrane w procesie budowy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny stały się tematem webinarium przeprowadzonego 15 października b.r.

Wzięło w nim udział 60 specjalistów i doradców zatrudnionych w ośrodkach doradztwa rolniczego oraz w Centrum Doradztwa Rolniczego. Głównym jego tematem było organizowanie społeczności lokalnych jako metoda aktywizacji mieszkańców wsi.

Zagórzanie dzielili się z uczestnikami szkolenia swoją wiedzą i doświadczeniami. Na przykładzie procesu budowy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny przedstawili metody, jakimi do wspólnego działania zachęcali mieszkańców swojego regionu, przedsiębiorców i przedstawicieli organizacji pozarządowych z tego terenu.

Żywą ilustracją lokalnego partnerstwa był przykładowy warsztat „Jak to bywało na zagórzańskim szałasie – zwyczaje i obrzędy pasterskie”. Poprowadziła go Krystyna Popko – Tomasiewicz, edukatorka z wieloletnim doświadczeniem, przewodnik beskidzki, kreatorka i Partnerka Zagórzańskich Dziedzin. W swojej opowieści zabrała uczestników w podróż na bacówkę i opowiedziała o tradycjach stanowiących dziedzictwo kulturowe miejsca. Był to przykład oferty warsztatowej opartej na kulturze regionu, stworzonej w ramach procesu budowy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny, stanowiącej źródło dochodu Partnera Zagórzańskich Dziedzin.

Bolesław Żaba, Wójt Gminy Mszana Dolna, inicjator i koordynator zagórzańskiej marki lokalnej, witając wszystkich uczestników webinaru, podkreślił, jak ważną rolę w każdej wspólnocie mają ludzie, którzy swoim zapałem, zaangażowaniem i pracą potrafią porwać do działania innych. Podkreślił ogromną rolę lokalnych społeczności i drzemiącego w nich potencjału w procesie podejmowania nowych inicjatyw na tym terenie. Zaprosił również uczestników szkolenia do osobistego odkrywania Zagórzańskich Dziedzin.

Organizatorem szkolenia było Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Krakowie.

Magda Polańska