z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Przyjaźni pszczołom

20/06/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 3241 razy
Szkoła Podstawowa w Glisnem włączyła się w ogólnoświatowy program ochrony pszczół.

Mimo tego, że jesteśmy małą placówką, możemy zrobić coś dobrego dla środowiska naturalnego – o motywach działania opowiada szkolna opiekunka projektu. Pszczoły spełniają bowiem bardzo ważną rolę w ekosystemie. Są odpowiedzialne za zapylanie roślin i co za tym idzie, za ilość plonów.

Trzeba zadawać sobie sprawę, że dewastacja środowiska doprowadziła do wymierania pszczół.

Jest jedno zdanie, przypisywane Albertowi Einsteinowi, który miał powiedzieć „Jeśli wyginą pszczoły, człowiekowi zostaną cztery lata istnienia” – dodają gliśnianie. Uczniowie naszej szkoły, wspólnie z nauczycielami, założyli mały ogródek kwiatowy, w którym posadzili kwiaty, warzywa i owoce. Wspólnie zadbali o wygląd tego zakątka, ozdobili go wiatrakami i  figurkami; podlewali i dbali o jego otoczenie.

W szkole powstała również gazetka na temat znaczenia pszczół w środowisku. Na lekcji plastyki uczniowie spod Lubonia tworzyli prace związane z tym tematem – pszczoły z papieru i kolorowanki. Uczestniczyli także w pogadankach na temat środowiska. Mogli również odwiedzić pasiekę miejscowego pszczelarza, który jest pradziadkiem jednego z uczniów SP w Glisnem. Zobaczyli tam pięknie ozdobione ule i pracę przy pszczołach. Uczestnicy projektu oglądali filmy z działań innych dzieci na całym świecie, dostępne  na portalach edukacyjnych np. TEDed, a także filmy animowane „Z kamerą wśród pszczół” przygotowane przez Instytut Ogrodnictwa.

Wspólne działania nie zmieniły może stanu środowiska, ale z pewnością rozbudziły ciekawość, świadomość i odpowiedzialność za otaczającą nas naturę – podsumowują nauczyciele z Glisnego.

Uczniowie SP w Glisnem
 nauczyciel Anna Stanisławska