Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
A A A A A

Aktualności

Kasinczańska „dwójka” szczypiorniakiem stoi

28/04/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 5013 razy
Kwiecień to czas rywalizacji szkół podstawowych o mistrzostwo gminy Mszana Dolna w piłkę ręczną.

Zawody sportowe w kategorii chłopców rozegrano na hali sportowej w Porębie Wielkiej. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn: Olszówka, Łętowe, Łostówka, Raba Niżna i Kasinka Mała nr 2. Najlepszą drużyną w tym gronie okazała się Kasinka Mała nr 2, która wygrała wszystkie mecze i zasłużenie sięgnęła po mistrzostwo gminy Mszana Dolna. Niestety w zawodach powiatowych nie udało się jej obronić wicemistrzostwa powiatu, które w tamtym roku osiągnęli chłopcy z Łostówki; chłopcy z Kasinki Małej zostali sklasyfikowani na miejscach 4 - 6.

Łętowe – Raba Niżna  3:5

Dziewczęta natomiast w zawodach gminnych rywalizowały na hali w Mszanie Dolnej. Do turnieju zgłosiły drużyny reprezentujące szkoły z  Olszówki, Łętowego, Łostówki i Kasinki Małej nr 2. Wyniki poszczególnych spotkań:

Łętowe – Olszówka 0:0
Kasinka Mała nr 2 – Łostówka 3:0
Kasinka Mała nr 2 – Olszówka 0:0
Olszówka – Łostówka 5:0
Kasinka Mała nr 2 – Łętowe 1:0
Łostówka – Łętowe 0:1

Mistrzyniami Gminy Mszana Dolna zostały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej, drugie miejsce zajęła Olszówka, a na trzecim miejscu zostało sklasyfikowane Łętowe.

Serdeczne podziękowania składamy dyrektorom szkół w Porębie Wielkiej i Mszanie Dolnej za udostępnienie hali sportowej na czas rozgrywania zawodów oraz Wójtowi Gminy Mszana Dolna za ufundowanie pięknych pucharów i piłek do piłki ręcznej dla najlepszych drużyn – wyrazy wdzięczności przekazują gminni koordynatorzy zawodów.