Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
A A A A A

Aktualności

Klaudia Kołodziej Mistrzem Polski Juniorów

27/02/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 4032 razy
Dnia 25 lutego podczas rozgrywanej w Zakopanem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Klaudia Kołodziej (LKS „Witów ski” Mszana Górna) zdobyła złoty medal w konkurencji sprint techniką klasyczną.

Drugie i trzecie miejsce zajęły starsze od Klaudii kadrowiczki Agata Warło i Justyna Pradziad. Już podczas kwalifikacji zawodniczka z Łętowego uzyskała najlepszy czas, o 11 sekund wolniej pobiegła Monika Skinder, która dwa tygodnie wcześniej wygrała Mistrzostwo Polski Seniorów wykorzystując zmęczenie po powrocie do kraju reprezentantek na Mistrzostwa Świata Juniorów w USA. Ćwierćfinał i półfinał Klaudia wygrała z dużą przewagą. W finale przez większość dystansu jechały razem z Justyną, która startowała na nartach łyżwowych. Na podbiegu Klaudia przyśpieszyła i niezagrożona wjechała na prostą do mety.

W niedzielę rozgrywano bieg 5km techniką klasyczną plus 5km techniką łyżwową. Do połowy zawodów trzy główne rywalki biegły razem, po zmianie nart i kijów Klaudia wyruszyła na trasę dopinając w trakcie jazdy uchwyt na rękę. Na łuku trasy drugi kij nieszczęśliwie wbił się w śnieg i uległ złamaniu. Klaudia musiała biec pod górę ok. 50m zanim dostała kij od pana Kalety z Kasiny Wielkiej. Agata Warło w tym czasie znacznie przyśpieszyła uzyskując prawie minutę przewagi. Pomimo ambitnej pogoni Klaudii nie udało się dogonić koleżanki z kadry. Trzecia na mecie Justyna Pradziad straciła do pierwszej ponad 2 minuty.