z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Święto podwójnej radosci

07/06/2016, dodał: Magda Polańska czytano: 5382 razy
5 czerwca br. na terenach przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej miała miejsce uroczystość poświęcenia i otwarcie odbudowanego po powodzi 2014 r. kompleksu boisk sportowych „Orlik” połączona z XVI już edycją pikniku rodzinnego „Kraina Radości”.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Wiesław Janczyk – Wiceminister Finansów, Grzegorz Biedroń – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Jan Puchała – Starosta Powiatu Limanowskiego, Bolesław Żaba - Wójt Gminy Mszana Dolna, Aleksandra Kania – Przewodnicząca oraz Radni Gminy Mszana Dolna, Katarzyna Szybiak – Zastępca Wójta oraz pracownicy referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych, ks. dr Krzysztof Chromy – proboszcz parafii Kasinka Mała, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Mszana Dolna, Jan Piwowar - inspektor nadzoru, współpracownicy szkoły, emerytowani pracownicy i sponsorzy oraz mieszkańcy Kasinki i sympatycy sportu – wyliczają organizatorzy.

Tak liczna obecność to dowód na to, jak bliska jest wielu ludziom dobrej woli  nasza szkoła, ale  zarazem okazja do podziękowania raz jeszcze za nieocenioną pomoc, która docierała do nas z różnych stron w tamtych trudnych dniach – podkreśliła dyrektor kasinczańskiej „dwójki”, Czesława Łabuz. Dziś jednak nadszedł czas by przekazać pałeczkę młodym – naszemu pokoleniu, by czerpało wzorce z wielkich bohaterów sportu.

Po uroczystym poświęceniu odbudowanego obiektu przez proboszcza, ks. Krzysztofa Chromego,  nastąpiło przecięcie wstęgi, które stało się symbolicznym momentem otwarcia boiska. O pełnej gotowości kompleksu do jego użytkowania zaświadczyli goście uroczystości oddając honorowe strzały na bramkę. Miłym akcentem i  świadectwem dobrej formy sportowej  oraz zachętą dla przyszłych sukcesów były celne rzuty wójta i starosty.

W swoim wystąpieniu Bolesław Żaba, wójt Gminy, przedstawił zestawienia kosztów oraz działań, dzięki którym odbudowa kasinczańskiego zaplecza sportowego jest dziś powodem do dumy. Wójt uhonorował pamiątkowymi statuetkami  za włożony w odbudowę wysiłek Wiceministra Wiesława Janczyka, Wojewodę Małopolskiego – Józefa Pilcha, Wicemarszałka Województwa -   Wojciecha Kozaka, Radnego Sejmiku Małopolskiego – Grzegorza Biedronia, Starostę Limanowskiego – Jana Puchałę, Wojciecha Pieroga – wykonawcę, właściciela firmy inżynieryjno – budowlanej INŻ. – BUD oraz inspektora nadzoru – Jana Piwowara.

Zaproszeni do wspólnego świętowania goście, odnosząc się wspomnieniami do sierpnia 2014 i podkreślając ogromne zaangażowanie gminy i współpracę samych mieszkańców  przy usuwaniu skutków powodzi, gratulowali rezultatów odbudowy i  wyrazili nadzieję, że oddawany właśnie obiekt przyczyniać będzie się w dalszym ciągu do integracji społeczności lokalnej propagując zdrowy i aktywny tryb życia. Przy tej okazji życzyli, by możliwość korzystania z niego pomogła w rozwijaniu pasji i talentów sportowych.

Czesława Łabuz, dyrektor szkoły, która była organizatorem uroczystości, przekazała na ręce wójta, Bolesława Żaby, podziękowanie kierowane w imieniu wszystkich obecnych i przyszłych  użytkowników terenów sportowych dla instytucji i osób, które swoją pracą i zaangażowaniem doprowadziły do radości tego dnia:

Szanowny Panie Wójcie!
W dniu, kiedy oddaje Pan do użytku odbudowane i odremontowane obiekty – boiska sportowe -  pragnę podziękować w imieniu całej szkolnej społeczności za wszelkie działania, dzięki którym w naszej szkole czujemy się bezpiecznie. Dziękujemy, że wspólnie z Radą Gminy podjęliście Państwo tę trudną decyzję o odbudowie. Mamy wszyscy świadomość, że żywioł może znowu zagrozić obiektowi, lecz Orlik jest potrzebny naszej młodzieży, dorosłym i dzieciom. Ta przestrzeń, na której się znajdujemy pozwala nie tylko na uprawianie sportu, ale również jest miejscem gdzie nawiązywane są przyjaźnie i więzi między ludźmi (…) Najlepsza nagrodą i potwierdzeniem trafnie podjętej decyzji są wyniki sportowe i wyniki w nauce naszych uczniów, które jednocześnie są podziękowaniem dla Pana  za zaangażowanie w odbudowę tego obiektu. To właśnie uczniowie klasy IV są  Mistrzami Polski w rugby Tag i w ubiegłym tygodniu potwierdzili swoje umiejętności i, okazując się najlepszą drużyną w Małopolsce, będą reprezentować województwo w kolejnych Mistrzostwach Polski.

To, że sport rzeźbi nie tylko ciało lecz również charakter potwierdza się również w wynikach nauczania, które uczniowie osiągają w egzaminach zewnętrznych. Od lat nasza szkoła jest drugą szkołą w gminie. I w tym roku również utrzymaliśmy ten wynik. Stanin 7, który osiągnęli nasi uczniowie jest wysoki i wyższy od średniej w gminie, powiecie i nawet województwie.

Dziękując za inwestycję dyrektor  przypomniała także  o wszystkich ofiarodawcach  gruntów pod tereny sportowe i budowniczych Orlika. Wdzięczność dla nich społeczność szkoły wyraziła w poprzednią niedzielę udziałem we Mszy św. ofiarowanej w ich intencji.

Dowodem trafności podjętych  decyzji są także wyrazy uznania i gratulacje nadesłane  przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – Jarosława Zielińskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Jarosława Stawiarskiego i Marszałka Województwa Małopolskiego - Jacka Krupy, który na ręce Wójta Gminy i Dyrektora Szkoły złożył gratulacje i życzenia pomyślnej realizacji kolejnych planów inwestycyjnych, zaś  młodzieży, która na co dzień korzystać będzie z nowego obiektu życzył aby osiągała znaczące sukcesy sportowe, a przede wszystkim dobrze się bawiła.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania zebrani ruszyli barwnym korowodem, przy dźwiękach towarzyszącej wszystkim orkiestry „Echo Gór”, na plac przyszkolny, który od tej chwili stał się miejscem wspólnej zabawy.  Rozrywkową część niedzieli zainaugurował koncert orkiestry dętej. Po nim rozpoczęły się występy uczniów, które  dedykowane były  rodzicom z okazji ich święta, ale bawiły z powodzeniem również licznie zgromadzoną publiczność. Tradycyjnie funkcjonowały atrakcje przygotowane przez nauczycieli i rodziców: sklepiki, stoiska gastronomiczne, zjeżdżalnie dla dzieci oraz kuszące smakowitymi wyrobami regionalnymi propozycje kulinarne Koła Gospodyń  „Paradne Gosposie”. Finałem spotkania było jak zwykle ekscytujące losowanie nagród, w tym nagrody głównej. Równolegle na Orliku rozegrano mecz otwarcia o Puchar Wójta Gminy Mszana Dolna, w którym spotkały się drużyny Kasinki i Olszówki. Zwycięstwo, po zaciętej rywalizacji, wywalczyła drużyna „Ostra” Olszówka.

Dzisiaj, mimo że ostygły już emocje, z dumą spoglądamy na cieszący oko obiekt i już szykujemy się do wspólnych zabaw w ramach Dnia Sportu Szkolnego – podsumowują organizatorzy. Miło nam też słyszeć życzliwe słowa uznania za  staranne przygotowanie i przeprowadzenie imprezy. Włożyliśmy w to dużo wysiłku i dziś  mamy poczucie dobrze wypełnionego zadania. Dziękujemy jednocześnie  tym, którzy do naszej pracy dołożyli swoją hojność.  Razem potrafimy tak wiele… no bo któż jak nie my!

Elżbieta Jakubiak