z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zagórzańskie Dziedziny na Święcie Marki Lokalnej

03/07/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 4600 razy
Zagórzańskie Dziedziny zaliczyły swój debiut podczas konferencji „Marka lokalna - kierunkowskaz dla aktywnych lokalnie” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dolina Karpia.

Była to okazja do zaprezentowania dotychczasowych działań kreatorów marki Gminy Mszana Dolna przed publicznością z całej Polski.

Pierwsze takie spotkanie przedstawicieli podmiotów działających w sposób szczególny dla promocji swoich Małych Ojczyzn okrzyknięto Świętem Marki Lokalnej. Można było bowiem do woli czerpać z przykładów i doświadczeń osób skupionych wokół lokalnych społeczności i regionów; inspiracją były produkty lokalne zaprezentowane przez partnerów projektu „Marka lokalna szansą rozwoju regionu” finansowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 we współpracy 6 Lokalnych Grup Działania z obszaru Polski, które wymieniają się doświadczeniami we wdrażaniu i promocji marek terytorialnych: Stowarzyszenie „Między Wisłą a Kampinosem” (lider projektu), Stowarzyszenie Dolina Karpia (organizator i gospodarz konferencji), Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”, LGD „Zielony Pierścień”, Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” oraz LGD „PRYM”.

Gospodarze konferencji honorowo podjęli swoich gości w obiekcie MOLO Resort posiadający znak marki lokalnej Dolina Karpia. Praktyczne przykłady produktów wyróżnionych tym znakiem uczestnicy konferencji poznali w ramach warsztatów kreatywnych: pszczelarskich, piekarniczych i cukierniczych. Niespodzianką dla gości Doliny Karpia był pokaz kulinarny wykonany w oparciu o produkty objęte marką lokalną  Dolina Karpia przez członków jej Kapituły: Ewę Wachowicz i Marcina Polusa, Prezesa Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników.

Olga Gałek, Wiceprezes Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA, wymieniając marki terytorialne, których przedstawicieli zaproszono na konferencję w Osieku, stwierdziła: „Co stanowi ich wyróżnik? Otóż sukces każdej z nich zależny jest od atutów regionu i wprost proporcjonalny jest do zaangażowania jej użytkowników. To zdecydowanie zespołowa gra rynkowa”.

Magda Polańska