z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Własnoręcznie wykonali pamiątki z wakacji

17/09/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 4079 razy
Wakacje minęły, emocje związane z podróżami stały się tylko wspomnieniem, błogie lenistwo ustąpiło miejsca obowiązkom… I dzieci, i młodzież, i dorośli musieli z powrotem podjąć codzienne czynności.

Nie dla wszystkich jednak czas kanikuły był okresem wolnym od zajęć. Niektórzy w ciągu letnich miesięcy pracowali intensywnie, aby innym  zorganizować atrakcje podczas pobytu w Zagórzańskich Dziedzinach. Mowa tu o kreatorach marki, którzy  dla wielu osób odwiedzających ten region przeprowadzali warsztaty twórcze. Oferta przygotowana przez te osoby okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, a partnerzy marki Gminy Mszana Dolna prawdziwymi jej ambasadorami.

Na bazie warsztatów kreatywnych i edukacyjnych Centrum Edukacji Rozwoju eMKa z Kasinki Małej przeprowadziło trzy turnusy półkolonii. Dzieci biorące udział w tego typu zajęciach skorzystały z wielu propozycji Zagórzańskich Dziedzin. Poznały m. in świat pszczół i dowiedziały się dlaczego ich życie jest tak ważne dla człowieka („Każdy owad przy niej wymiata, to najlepszy ogrodnik świata”; „Pyłki, miody, pierzgi, woski - czy świat pszczół to świat beztroski?”); własnoręcznie wykonały maskotki ze świeżego, aromatycznego siana („Zagórzańskie Dziedziny zamknięte w ozdobach pachnących łąkami”) oraz stworzyły piękne kompozycje kwiatowe („Kwiaty z krepiny”). Uczestnicy półkolonii mogli wykazać się swoją pomysłowością projektując i wykonując elementy ozdób z gorsetu zagórzańskiego („Kreatywność po Zagórzańsku”) żeby zaraz potem nauczyć się zagórzańskich przyśpiewek i tańców („Na ludową nutę”).  Niejednego z dorosłych zaskoczyła sprawność manualna naszych milusińskich, którzy po mistrzowsku wykonali opaski - bransolety z makramy („Makrama-biżuteria”) i piękne ozdoby z wikliny papierowej („Plecionkarstwo”). Podczas warsztatów przyrodniczych nauczyli się rozpoznawać ślady zwierząt („Kto tu był? Ślady i tropy zwierząt”); z przyjemnością przenieśli się też w „Zagórzański świat modeliny” i zaliczyli pobyt „W krainie decoupage”. Zadowolone miny najbardziej wymagających „klientów” Zagórzańskich Dziedzin mówią same za siebie!

Zajęcia warsztatowe kreatorów  marki Gminy Mszana Dolna cieszyły się również dużym zainteresowaniem grup przebywających na wypoczynku w Bazie Lubogoszcz w Kasince Małej. Z zainteresowaniem spośród 30 ofert kilka wybrali harcerze, uczestnicy kolonii szkolnych oraz tych zorganizowanych przez Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy.  Zajęć warsztatowych nie zabrakło też na kolonii survivalowej.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyła się zawartość gabloty wystawionej w recepcji Pensjonatu Szczebel w Mszanie Dolnej. Zdeponowane tam produkty wykonane przez członków Stowarzyszenia Rękodzielników Zagórzańscy Pasjonaci znalazły swoich nowych właścicieli i wyjechały z Zagórzańskich Dziedzin jako souvenir z pobytu w tym miejscu. Najpiękniejszą jednak pamiątką z wakacji w Beskidzie Wyspowym i Gorcach są własnoręcznie wykonane podczas każdego z warsztatów prace. To one przywołują żywe wspomnienia i wzbudzają cudowne emocje…

Magda Polańska
fot. Centrum Edukacji Rozwoju eMKa, Baza Lubogoszcz, Wioletta Wójcik, Dorota Kościelniak